Bir de buradan arayın


Nisan 16, 2010

Trabzonspor'un Akyazı Projesi start aldı

Trabzonspor'un Akyazı beldesinde yapılması planlanan stadyum ile sosyal ve sportif tesisleri kapsayan ''Akyazı Projesi'' için TOKİ görevlilerince denizde sondaj çalışmaları yapılıyor. Bu arada jeofizikçiler ise Akyazı hakkında uyarıda bulundu...

Kentin Beşirli mevkisi ile Akçaabat'ın Yıldızlı beldesi arasındaki sahil kesiminde yer alan Akyazı beldesinde, denizin doldurulması suretiyle yapılması planlanan Akyazı Projesi'nde ilk adım atılarak, TOKİ tarafından görevlendirilen ekiplerce denizde sondaj çalışmaları başlatıldı.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı açıklamada, projenin başlama adımının ilk safhasında sondaj işlemlerine devam edileceğini ve etütlerin sürdürüleceğini belirtti.

İncelemeler ve sondaj çalışmalarının ardından yapılacak etütlerle Akyazı Projesi'nin teknik altyapısının oluşturulacağına dikkati çeken Gümrükçüoğlu, ''Toplu Konut İdaresi ile birlikte sporun beşiği Trabzon'un, UEFA standartlarında bir stada kavuşturulması, sosyal tesislerin yer alması ve yaşam alanlarının geliştirilmesi sağlanmış olacak'' dedi.

Stadyumun yanı sıra sosyal ve sportif tesisler, konaklama mekanları ile yeni otogarın yer alacağı Akyazı Projesi'nin dolgu çalışmasının TOKİ tarafından ihale edileceği öğrenildi.

JEOFİZİKÇİLERDEN AKYAZI UYARISI
Bu arada, Jeofizik Mühendisleri Trabzon Şubesi Başkanı Rıdvan Yanık, gazetecilere yaptığı açıklamada, denizden 1 kilometre açıkta jeofizik sismik çalışma yapıldığını, ancak bu çalışma sonuçlarının kamuoyuna açıklanmamasının kafalarda soru işareti bıraktığını savundu.

Yanık, projenin yapılacağı Akyazı'da gözle görülür bir şekilde arazinin aşırı eğimli olduğunu, bölgede her an ''heyelan oluşma riski'' bulunduğunun göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

VİDEOLARI GÖREYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Sayfa Linki:

Site kodu:

Forum kodu:

Özel Arama

Benzer HaberlerWidget arak by Futbolizm

aktüelspor.com: maç özetleri, taze taze futbol haberleri...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak istediğine göre kral bir okuyucu, sağlam bir futbolist olduğunuzu kabul etmek zorundayım ama yorum yazarken şu mevzulara dikkat ediniz:

1) Küfür etmek, küfürlü ifade kullanmak yasak. Delikanlıca, yaratıcı argonun her türüne açığız o ayrı...

2) Önceki yorumlardan birine cevap veriyorsanız kime cevap verdiğinizi delikanlı gibi yazın, eveleme geveleme yapmayın...

3) Skik sitelerin reklamını yapmak için saçma sapan yorumlar yapmak yasak, konuyla alakalı olmayan yorumlar da yassah !

4) Başka bir yasak bulana kadar tepeleme yorum yazabilirsiniz.

5) Yorum yazmayan Fatih Ürek... Hayda bre !..

Yorumunuz blog sahibi dengesiz agresif insan tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir. Az sonra...

NOT: Yorum yazmak için üye olmak gerekmez. "Anonim ya da Diğer" seçeneğini işaretleyerek yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Blog Widget by LinkWithin