Bir de buradan arayın


Nisan 02, 2010

Milli Takım şike yapmış

İlhan Cavcav: "Şikeyi Milli Takım yaptı. Bizde Macar kaleci Petry vardı. Adam ülkesini sattı. Federasyon el altından 25 bin dolar vermiş Petry'ye. Ben de mukavelesi devam etmesine rağmen yolladım onu o sene"..

VATAN, Cavcav’ın TBMM Şike Komisyonu tutanaklarında yer alan 1995’te Macar Milli kaleci Zsolt Petry’nin satın alındığına dair ifadelerine ulaştı

FATİH TERİM YÖNETİMİNDE ŞİKE OLUR MU?
FATİH Terim yönetiminde Euro 96 elemelerinde maçlara çıkan A Milliler, İnönü Stadı’ndaki Macaristan karşılaşması öncesinde 10 puanla 2. sırada yer alıyordu. 7 puanlı İsveç’le birlikte 2.’lik mücadelesi veren Ay-yıldızlılar, Macaristan’ı Hakan Şükür’ün 2 golüyle yenerek tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmıştı.

ZSOLT PETRY TÜRKİYE'YE MAÇI SATTI
TBMM’NİN kurduğu şike komisyonuna 2005 yılında açıklamalarda bulunan G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav kendi takımının oyuncusunun Türkiye Futbol Federasyonu tarafından satın alındığını söyledi... Cavcav, 1995-96 yılında G.Birliği forması giyen Macar file bekçisi Zsolt Petry’nin İstanbul’daki Türkiye-Macaristan 1996 Avrupa Şampiyonası elemeleri maçı öncesinde 25 bin dolar karşılığında satın alındığı TBMM’nin belgelerinde yer aldı. İşte olay yaratacak tutanakta yer alan ifadeler:

İŞTE CAVCAV'IN TBMM KAYITLARINA GEÇEN İFADESİ
* İLHAN CAVCAV: “... Hiçbir kulüp yöneticisi, futbolcusuna ’Gel kardeşim sen bu maç ver’ demez. Adam almış, böyle şerefsiz her cemiyette var. Adam kaleci... Bakın, bir şey söyleyeyim size, bunu Milli Takım yaptı. Bizde kaleci Petry vardı; ama Allah aşkına, bunları, sakın, basına, masına... Kimse yok değil mi?”

* KOMİSYON BAŞKANI HALUK İPEK: (AKP Ankara) Basın yok.”

* SELAMİ UZUN (AKP Sivas): “Kayda geçiyor ama bunlar.”

* İLHAN CAVCAV: “Yav geçsin. Petry diye kaleci vardı bizde. Macar Milli Takımı’yla İstanbul’da oynuyoruz, Türkiye 3, Macaristan 0. (Maç 2-0 bitmişti) 25 bin dolar vermişler Petry’ye Federasyondan, el altından vermişler.”

* MURAT YILMAZER (AKP Kırıkkale): “Bizimkiler veriyor?”

* İLHAN CAVCAV: “Bizimkiler veriyor. Bunu öğrendim, hemen o sene Petry’yi, mukavelesi de olduğu halde gönderdim; ama, ilk defa burada size söylüyorum.”

* AHMET ÇAĞLAYAN (AKP Uşak): “Ben soracaktım başkan Petry’yi ne yaptın diye? O F.Bahçe’yi kupa şampiyonluğundan etti bir sene değil mi? Çok güzel bir oyuncuydu.”

* İLHAN CAVCAV: “Tabii, tabii. Ama, işte, maalesef, milli maç bunlar. Efendim, yabancı oyuncu... Ülkenin insanları, orada... Yani, her cemiyette, takdir edersiniz...”

* SELAMİ UZUN (AKP Sivas): “Kendi ülkesini satmış.”

* İLHAN CAVCAV: “Kendi ülkesini satmış, tabii canım.”

* AHMET ÇAĞLAYAN (AKP Uşak): “Kayseri’de oynanan maçta geçilmez bir adamdı, hep öyle hatırlıyorduk...”

ŞENES ERZİK: "BENİM OLDUĞUM YERDE ŞİKE OLMAZ"
SKANDAL ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz dönemin TFF Başkanı ve şu anki UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik şunları söyledi: “Benim görev yaptığım bir yerde böyle şeylerin olması söz konusu olabilir mi? Bu tip konuların çok hassas konular olduğunu düşünüyorum. Ve şu anda bunların gündeme gelmesi de oldukça sakıncalı. 2016 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği ypmak için uğraşan bir ülkeyiz. Umarım bir zararı dokunmaz. Federasyon’un böyle ilişkiler içinde olduğunu düşünmek de çok yanlış.”

VİDEOLARI GÖREYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Sayfa Linki:

Site kodu:

Forum kodu:

Özel Arama

Benzer Haberler



Widget arak by Futbolizm

aktüelspor.com: maç özetleri, taze taze futbol haberleri...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak istediğine göre kral bir okuyucu, sağlam bir futbolist olduğunuzu kabul etmek zorundayım ama yorum yazarken şu mevzulara dikkat ediniz:

1) Küfür etmek, küfürlü ifade kullanmak yasak. Delikanlıca, yaratıcı argonun her türüne açığız o ayrı...

2) Önceki yorumlardan birine cevap veriyorsanız kime cevap verdiğinizi delikanlı gibi yazın, eveleme geveleme yapmayın...

3) Skik sitelerin reklamını yapmak için saçma sapan yorumlar yapmak yasak, konuyla alakalı olmayan yorumlar da yassah !

4) Başka bir yasak bulana kadar tepeleme yorum yazabilirsiniz.

5) Yorum yazmayan Fatih Ürek... Hayda bre !..

Yorumunuz blog sahibi dengesiz agresif insan tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir. Az sonra...

NOT: Yorum yazmak için üye olmak gerekmez. "Anonim ya da Diğer" seçeneğini işaretleyerek yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Blog Widget by LinkWithin