Bir de buradan arayın


Nisan 16, 2010

Guus Hiddink: Türk futbolu düşüşte

A milli teknik adamımız Guus Hiddink, İspanyol spor gazetesi Marca'da yayımlanan röportajında, Türkiye'yi seçme nedenini açıkladı, Messi hakkında güzel bir değerlendirmede bulundu..

Hollandalı teknik adam, Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin, yapılan ilk toplantıdan itibaren gösterdikleri ''kazanma hırsı ve ciddiliğine şaşırdığını'' ifade etti ve 2016 Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlenmesi için hükümetin büyük destek sağladığını belirtti.

''Türk futbolunun biraz düşüşte olduğu doğru'' diyen Hiddink, ''Şimdi bu futbolun olabilirliklerini, Türk ligindeki futbolcuların güçlerini analiz ediyorum. Birçok maç izleyip, analiz yapıp, futbolcu seçeceğim'' açıklamasında bulundu.

Hiddink, A Milli Takım teknik direktörlüğünü kabul etmeden önce, Fildişi Sahilleri'nin teknik direktörü olması için ciddi görüşmeler yaptığını, hatta Didier Drogba'nın kendisine telefon edip, Güney Afrika'daki Dünya Kupası'nda kendileriyle olmasını istediğini, ancak sonuçta bunun gerçekleşmediğini söyledi.

İspanyol futboluyla ilgili de açıklamalarda bulunan Hiddink, Real Madrid'in La Liga'daki durumunu normal karşıladığını, ancak Şampiyonlar Ligi'ne erken veda etmesinin kendisini şaşırttığını dile getirdi. Hiddink, ''Büyük bir bütçe ve mükemmel futbolcularla, finalin evinde oynanacağını bilerek en azından yarı finale kadar gelmek zorundasın. Orada elenebilirsin, ama öncesinde değil'' dedi.

Hiddink, Messi-Ronaldo kıyaslamasında ise açık bir şekilde ''Messi'' dedi ve ''Ronaldo'yu tanımıyorum, ama Messi çok alçakgönüllü, basit bir çocuk. Genç futbolcular için iyi bir örnek. Asla hile yapmıyor. Messi benim hoşuma giden bir çocuk. Sahada, içindeki çocuğu çıkarmayı başaran biri. Sanki sokakta arkadaşlarıyla oynuyormuş gibi. Ona yıldız futbolcu baskısı yapılmamalı. Barcelona'da da yapılmıyor. O en iyisi'' değerlendirmesini yaptı.

VİDEOLARI GÖREYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Sayfa Linki:

Site kodu:

Forum kodu:

Özel Arama

Benzer HaberlerWidget arak by Futbolizm

aktüelspor.com: maç özetleri, taze taze futbol haberleri...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak istediğine göre kral bir okuyucu, sağlam bir futbolist olduğunuzu kabul etmek zorundayım ama yorum yazarken şu mevzulara dikkat ediniz:

1) Küfür etmek, küfürlü ifade kullanmak yasak. Delikanlıca, yaratıcı argonun her türüne açığız o ayrı...

2) Önceki yorumlardan birine cevap veriyorsanız kime cevap verdiğinizi delikanlı gibi yazın, eveleme geveleme yapmayın...

3) Skik sitelerin reklamını yapmak için saçma sapan yorumlar yapmak yasak, konuyla alakalı olmayan yorumlar da yassah !

4) Başka bir yasak bulana kadar tepeleme yorum yazabilirsiniz.

5) Yorum yazmayan Fatih Ürek... Hayda bre !..

Yorumunuz blog sahibi dengesiz agresif insan tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir. Az sonra...

NOT: Yorum yazmak için üye olmak gerekmez. "Anonim ya da Diğer" seçeneğini işaretleyerek yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Blog Widget by LinkWithin