Bir de buradan arayın


Mart 01, 2010

Şenol Güneş: İçimizde hainler vardı

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve Ekonomi Kulübü'nün düzenlediği, 'Girişimcilerle Yükselen Trabzon' adlı panele konuşmacı olarak katıldı. Güneş, iftihar edilen, gurur veren bir Trabzonspor istediğini söyledi. Şenol Güneş, (A) Milli Takımlar teknik direktörlüğü görevinde kazandığı Dünya üçüncülüğünden sonra birinci olunamadı diye eleştiriler de yapıldığını belirterek, "İçimizde hainler de vardı" dedi.

Girişimcilik ve takım olma konusunda öğrencilere bilgiler aktaran Güneş, daha sonra kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Şampiyonluğun bir araç olduğunu ve baskı olarak kullanılmaması gerektiğini belirten Güneş, "Şampiyonluğu slogan olarak, nara atarak, baskı olarak kullandığımız zaman altında kalıyoruz. Bunları istemiyoruz. Ben iftihar edilen, gurur veren Trabzonspor, istiyorum. Onun için adımlar atıyoruz" dedi.

Son yıllarda Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a karşı başarısız sonuçlar alındığını kaydeden Güneş, "Şanssız kaybedilen maçlar da oldu. Biz iyi futbol oynarsak oyun üstünlüğümüz her maçta rakibimize kabul ettirsek, hem büyük hem küçük takımları yeneceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

Trabzonspor'un ligde son 3 maçta 6 puan kaybettiğini ifade eden Güneş, "Bu puanları alsak 43 puan olacaktık. Alsaydık da yine de şampiyonluk kaybedilebilirdi. Bir gol kaçtı mı şampiyonluk haybeye gitti diyerek de teslim olmak yok. Hiçbir zaman pes etmeyeceğiz. Savaşan, cesur, ilkeli futbol oynayan, herkesin bravo diyeceği bir Trabzonspor olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"ŞU AN TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK ANTRENÖR HIDDINK DİYECEĞİZ"
Güneş, milli takıma yerli bir antrenör gelmesine 'evet' dediğini anımsatarak, "Yabancı geldi diye 'niçin geldi' demeyeceğiz, ondan faydalanacağız. Bizim için şu an Türkiye'de en büyük antrenör Hiddink diyeceğiz, onu sahipleneceğiz" dedi.

Bunu takımın başarısı için, Hiddink'in takımın lideri olduğu için yapacaklarını ifade eden Güneş, "Hizmet edecek, etmiyorsa hesap soracağız. Eleştireceğiz ama ona zarar vererek, takıma zarar vererek değil. Öyle yaparsak hepimize zarar vermiş oluruz. O yüzden bu düşünceyi iyi oluşturmak lazım" diye konuştu.

"ÇOCUKLARA KUPA VERMEK İSTİYORUZ"
Güneş, uzun zamandır Trabzonspor'un şampiyon olamadığını kaydederek, şöyle devam etti:
"Çocuklara kupa göstermek istiyoruz. Trabzonspor şampiyon olamadı ama büyüklüğünden bir şey kaybetmedi. Biz şampiyon olduğumuz yıllarda şampiyon olalım diye lige başlamadık. Kazanılan şampiyonlukların ardından da şampiyonluk rutin bir hale gelmişti. Son dönemlerde takımda o kadrodan Necati, Turgay, ben kalmıştım. O zaman şampiyonluğun değerini anlamaya başladık. Şampiyonluk için kitap yazmadık. Antrenmanda birbirine kıyasıya giren ve bu yüzden kavga eden iki oyuncu hiç bir şey olmamış gibi idmana devam ederdiler. Bugün ise kavga görmezsiniz ama o özveriyi de görmezsiniz. Takım olmak için samimi, açık olmak önemliydi. Kızdığını, kavgasını herkes söylerdi, öyle şampiyon olduk."

Taraftar ile seyirci arasında birlikteliğin başarı için önemli olduğunu anlatan Güneş, "Taraftarından korunan takım istemiyorum. Biz bir takımız. Beni taraftar koruyacak. Taraftarı da ben koruyacağım. Demek ki ilişkimiz kopmuş. Ondan başarısız oluyoruz demek ki. Bunu beraber kıracağız" dedi.

"İÇİMİZDE HAİNLER VARDI"
Güneş, (A) Milli Takımlar teknik direktörlüğü görevinde kazandığı Dünya üçüncülüğünden sonra birinci olunamadı diye eleştiriler de yapıldığını belirterek, "Doğrudur da. Benim becerim bu kadar. Daha iyisinin yapılmasını isterim. İlkini yapmak mucitliktir. Ben kendimi mucit görüyorum. Ama kalkıp da herkese söylersem saygısızlık olur. Benim sizden farkım yok. Herkes bu toplumdan çıktı" diye konuştu.

O dönemde Türkiye'nin 48 yıl sonra bir Dünya kupasına katıldığını dile getiren Güneş, şunları söyledi:

"Televizyon başında sevinenleri, Afganistan'daki askerlerin sevinçlerini gördük. Hep birlikte sevinci paylaştık, Kostarika maçındaki tepkileri de gördük. Bizim içimizde de hainler var. Her alanda var ama sayıları az. Çoğunluk sessiz kaldığı müddetçe bunların sayısı çokmuş gibi görülür. Onun için çok donanımlı olun, doğruları iyi yakalayın, yerinde kullanın. O zaman kolay motivasyon zaten gelir. Biz ilkeleri, prensipleri, beklentilerimizi ortaya koyduk. Ben demedim biz dedik. İlhan Mansız'ı bana karşı kullandılar. İlhan daha önce gelmemişti milli takıma, Yıldıray da öyle. Bana karşı kullanılmaya çalışıldılar."

"6 SINIRSIZ YABANCI"
Güneş, şu anki 6 2 yabancı kontenjanına hiç katılmadığını belirterek, "2'yi yanlış buluyorum. Gerisini serbest bırak. Ama şart koş, şu kadar da genç oyuncu takımda bulunsun diye. Altı artı serbest olabilir. Bizde 11 yabancı oyuncu var. Oyuncu para talep ediyor gitmek için" dedi.

VİDEOLARI GÖREYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Sayfa Linki:

Site kodu:

Forum kodu:

Özel Arama

Benzer HaberlerWidget arak by Futbolizm

aktüelspor.com: maç özetleri, taze taze futbol haberleri...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak istediğine göre kral bir okuyucu, sağlam bir futbolist olduğunuzu kabul etmek zorundayım ama yorum yazarken şu mevzulara dikkat ediniz:

1) Küfür etmek, küfürlü ifade kullanmak yasak. Delikanlıca, yaratıcı argonun her türüne açığız o ayrı...

2) Önceki yorumlardan birine cevap veriyorsanız kime cevap verdiğinizi delikanlı gibi yazın, eveleme geveleme yapmayın...

3) Skik sitelerin reklamını yapmak için saçma sapan yorumlar yapmak yasak, konuyla alakalı olmayan yorumlar da yassah !

4) Başka bir yasak bulana kadar tepeleme yorum yazabilirsiniz.

5) Yorum yazmayan Fatih Ürek... Hayda bre !..

Yorumunuz blog sahibi dengesiz agresif insan tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir. Az sonra...

NOT: Yorum yazmak için üye olmak gerekmez. "Anonim ya da Diğer" seçeneğini işaretleyerek yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Blog Widget by LinkWithin