Bir de buradan arayın


Mart 23, 2010

Özhan Canaydın öldü

Galatasaray'ın eski başkanlarından Özhan Canaydın hayata gözlerini yumdu. Türk sporu ve Galatasaray camiası önemli bir ismini daha kaybetti.. Özhan Canaydın, verdiği hayat mücadelesinde yenik düştü..

Türk sporu ve Galatasaray camiası önemli bir değerini kaybetti. Uzun bir süredir pankreas kanseri nedeniyle tedavi gören sarı kırmızılı takımın eski başkanlarından Özhan Canaydın, Bursa Acıbadem Hastanesi'nde verdiği yaşam mücadelesinde yenik düştü.

Canaydın'ın cenazesi, 24 Mart Çarşamba günü Bursa'daki organize sanayi bölgesindeki camiide sade bir törenle toprağa verilecek.

ÖZHAN CANAYDIN KİMDİR? ÖZHAN CANAYDIN'IN ÖZGEÇMİŞİ
Bu akşam 2.5 yılı aşkın bir süredir amansız bir hastalıkla mücadelesinde yenik düşen Galatasaray Kulübü eski başkanı Özhan Canaydın, 23 Ocak 1943'te Bursa'da doğdu.

Galatasaray Lisesi'nde devam eden eğitim hayatı boyunca sporla ve özellikle basketbolla uğraşan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün Yıldız, Genç ve A takımlarında basketbol oynadı, 1962 yılında Genç Milli Takım ile beraber Avrupa Gençler Şampiyonası'na katıldı. Özhan Canaydın, 1963 senesinde Türkiye şampiyonu olan Galatasaray Basketbol Takımı'nın da kadrosunda yer aldı.

Galatasaray Spor Kulübü'ne 1957 yılında 155 sicil numarasıyla üye olan Özhan Canaydın, bu dönemde 14 yaşındaydı ve kulübün en küçük üyesiydi. 1964 yılında profesyonel basketbolu bırakan ve aile mesleği olan tekstil işine giren Canaydın, dokuma, örgü ve konfeksiyon alanlarında faaliyet gösterdi.

Galatasaray ile ilişkisi hiçbir zaman kopmayan ve her zaman camianın içinde yer alan Özhan Canaydın, Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren'in başkanlık dönemlerinde yönetim kurullarında yer aldı, çeşitli görevlerde bulundu.

Mart 2002 seçimlerinde Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına adaylığını koyan Özhan Canaydın, bu seçimi kazanarak Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. başkanı oldu. Mart 2004 ve Mart 2006 seçimlerinde de başarılı olan Özhan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün, üç dönem üst üste başkanlığını yaptı.

Özhan Canaydın, 1965 yılında Asuman Canaydın ile evlendi ve çift Murat ve Zeynep isimli iki çocuk sahibi oldu.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinde Özhan Canaydın'ın vefatıyla ilgili şu ifadelere yer verildi:
Son nefesine kadar yüreği Galatasaray sevdasıyla çarpan, eski Başkanlarımızdan, değerli spor adamı ÖZHAN CANAYDIN vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet dileriz. Başta kederli ailesi olmak üzere camiamızın başı sağolsun"

ÜZGÜNÜZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK
Bursa Acıbadem Hastanesi Başhekimi Kaya Aksoy, Özhan Canaydın'ın aramızdan ayrılması ile ilgili yaptığı açıklamaları şöyle:
"Sevgili başkanımız son zamanlarını bizimle beraber geçirdi. Üzgünüz elimizden geleni yaptık ama hastalığına yenik düştü. Tüm spor camiasına ve ailesine başsağlığı dileriz. Sabah yaptığımız açıklama da olduğu gibi durumu aynı şekildeydi. Şuuru kapalıydı, elimizden gelen tüm tıbbi çabaları gösterdik ama Özhan başkanımız hastalığına yenik düştü. Bütün spor camiası ve ailesine başsağlığı diliyoruz."

Sayın Canaydın'a Allah'tan rahmet, ailesine, Galatasaray ve spor camiasına başsağlığı dileriz.
VİDEOLARI GÖREYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Sayfa Linki:

Site kodu:

Forum kodu:

Özel Arama

Benzer HaberlerWidget arak by Futbolizm

aktüelspor.com: maç özetleri, taze taze futbol haberleri...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak istediğine göre kral bir okuyucu, sağlam bir futbolist olduğunuzu kabul etmek zorundayım ama yorum yazarken şu mevzulara dikkat ediniz:

1) Küfür etmek, küfürlü ifade kullanmak yasak. Delikanlıca, yaratıcı argonun her türüne açığız o ayrı...

2) Önceki yorumlardan birine cevap veriyorsanız kime cevap verdiğinizi delikanlı gibi yazın, eveleme geveleme yapmayın...

3) Skik sitelerin reklamını yapmak için saçma sapan yorumlar yapmak yasak, konuyla alakalı olmayan yorumlar da yassah !

4) Başka bir yasak bulana kadar tepeleme yorum yazabilirsiniz.

5) Yorum yazmayan Fatih Ürek... Hayda bre !..

Yorumunuz blog sahibi dengesiz agresif insan tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir. Az sonra...

NOT: Yorum yazmak için üye olmak gerekmez. "Anonim ya da Diğer" seçeneğini işaretleyerek yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Blog Widget by LinkWithin