Bir de buradan arayın


Ekim 08, 2015

Yok böyle gol (Video)

İşte futbolun güzelliği bu... Amerikan Futbol Ligi MLS'de New York Red Bull takımı Orlando City deplasmanında 5-2'lik sonuçla mağlup ayrıldı ancak bu maçtan geriye "Yok böyle gol organizasyonu" denilen güzel bir gol anısı da bırakarak.

Orlando City kendi evinde 1-0 üstün durumda. New York bir serbest vuruş kazanıyor ve takımın duran topları kullanan oyuncusu Sacha Kljestan topun başına geliyor. Ev sahibi takım organizasyonun doğrudan kaleye gönderilen bir top olacağını öngörerek 6 futbolcusuyla baraj oluşturuyor. Kaleci dışında kalan 4 oyuncusu da ceza sahası çizgisinin hemen etrafında 3 New York oyuncusunu marke ediyor ve sonuç: Sacha Kljestan'ın yüksek topunu Matt Miazga indiriyor, Dax McCarty'ye sadece topu kaleye göndermek kalıyor.

Rakip defansın adeta donakaldığı pozisyonun ardından, kamera arkası çekimde, ev sahibi Orlando City takımının defansif yerleşimi, oyuncuların barajda kalması, New York Red Bull takımının organizasyonun başarısı ile altıpas içerisinde rakibi 4'e 1 yakalaması...

Amerikalılar futboldan çok anlamasalar da böyle bir organizasyonu futbol tarihine armağan ettiler. Hiçbir yerde olmayan bu görüntüyü paylaşıyoruz.
VİDEOLARI GÖREYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Sayfa Linki:

Site kodu:

Forum kodu:

Özel Arama

Benzer HaberlerWidget arak by Futbolizm

aktüelspor.com: maç özetleri, taze taze futbol haberleri...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak istediğine göre kral bir okuyucu, sağlam bir futbolist olduğunuzu kabul etmek zorundayım ama yorum yazarken şu mevzulara dikkat ediniz:

1) Küfür etmek, küfürlü ifade kullanmak yasak. Delikanlıca, yaratıcı argonun her türüne açığız o ayrı...

2) Önceki yorumlardan birine cevap veriyorsanız kime cevap verdiğinizi delikanlı gibi yazın, eveleme geveleme yapmayın...

3) Skik sitelerin reklamını yapmak için saçma sapan yorumlar yapmak yasak, konuyla alakalı olmayan yorumlar da yassah !

4) Başka bir yasak bulana kadar tepeleme yorum yazabilirsiniz.

5) Yorum yazmayan Fatih Ürek... Hayda bre !..

Yorumunuz blog sahibi dengesiz agresif insan tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir. Az sonra...

NOT: Yorum yazmak için üye olmak gerekmez. "Anonim ya da Diğer" seçeneğini işaretleyerek yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Blog Widget by LinkWithin